2A & 3A Schools
4A Schools
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
School: Login | Register | Contacts
Boys Track
Wesco - 4A
 WLT
Jackson900
Lake Stevens610
Glacier Peak820
Kamiak530
Mariner340
Monroe360
Mount Vernon150
Cascade080


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 24
 
JV Dual vs Lake Stevens
Lake Stevens
Arlington *


ArlHS
Wednesday, Apr 26
 
Skagit Valley Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
La Conner
Concrete
Burlington-Ed
Mount Vernon
Anacortes *


AHS
Thursday, Apr 27
Final
Scored By: Brandon.Christensen
76Edmonds-Wd
68Shorecrest *


Final
Scored By: Russ.Vincent
89Shorewood
47Mountlake Ter *


Final
Scored By: Judd.Hunter
19Snohomish
126Arlington *


Final
Scored By: Dave.McFadden
108Lake Stevens
37Mariner *


Awaiting Score
Oak Harbor
Everett *


EvMem
Awaiting Score
Lynnwood
Everett *


EvMem
Final
Scored By: Duane.Lewis
73Oak Harbor
62Lynnwood *


Final
Scored By: Mike.Cull
67Marysville-Get
77Marysville-Pil *


Final
Scored By: Mike.Cull
92Stanwood
49Marysville-Pil *


Final
Scored By: Kim.Edens
91Stanwood
53Marysville-Get *


Final
Scored By: Loren.Childers
96Jackson
49Glacier Peak *


Final
Scored By: Loren.Childers
63Kamiak
82Glacier Peak *


Final
Scored By: Eric.Hruschka
55Kamiak
90Jackson *


Final
Scored By: Brittany.Kitts
43Cascade
79Monroe *


Final
Scored By: Brittany.Kitts
53Meadowdale
79Monroe *


Final
Scored By: Eric.Smith1
83Meadowdale
62Cascade *


Friday, Apr 28
 
Nike/Jesuit Twilight Relays
Snohomish


Jesuit HS
 
Skagit Valley Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
La Conner
Concrete
Burlington-Ed
Mount Vernon
Anacortes *


AHS
Saturday, Apr 29
 
Wenatchee
Sunnyside
Shorewood
North Central
Mountlake Ter
Mariner
Kamiak
Glacier Peak
Ephrata
Enumclaw
Eisenhower
Edmonds-Wd
Shorecrest *


ShrlnStd
 
Shoreline Invite
Woodinville
Shorewood *


 
Wilson
Steilacoom
Squalicum
South Kitsap
Snohomish
Shoreline Chr
Rainier Beach
Puyallup
Pasco
Northwest
Newport
Mt. Tahoma
Mariner
Lynden
Lindbergh
Kentwood
Kent Meridian
Kennedy Catholic
Inglemoor
Highline
Hazen
Foster
Emerald Ridge
Decatur
Curtis
Chief Sealth
Chief Leschi
Bremerton
Auburn Riv
Federal Way *


FedWay
 
Keith Jewett Invitational
Wapato
Thorp-Easton
Sunnyside
Prosser
Monroe
Ellensburg *


EHS Stad
 
14th Annual Tomahawk Classic
Stanwood
Oak Harbor
Marysville-Get
Lakewood
Arlington
Marysville-Pil *


QuilCeda
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Boys Track Schedule

Regular Season

  Date Mount Vernon Opponent  
* Thu, Mar 23 Mount Vernon 57 Oak Harbor 87
* Thu, Mar 30 Mount Vernon 42 Monroe 52
* Thu, Mar 30 Mount Vernon 42 Glacier Peak 81
Fri, Mar 31 Clash of the Counties
Mon, Apr 10 All-Comers Meet
* Thu, Apr 13 Mount Vernon 87 Cascade 57
* Thu, Apr 13 Mount Vernon 60 Jackson 84
* Thu, Apr 20 Mount Vernon 45 Kamiak 100
Wed, Apr 26 Skagit Valley Championships
Fri, Apr 28 Skagit Valley Championships

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 10, 3:30 PM
May 12, 5:30 PM
4A Wesco Meet at Veterans Memorial Stadium
 May 17, 3:30 PM
May 19, 5:30 PM
4A District Meet at Everett Memorial Stadium
 May 25, 12:00 AM
May 26, 12:00 AM
May 27, 12:00 AM
State Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy