League
2A & 3A Schools
4A Schools
Oak Harbor
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Cheer   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
alt2:Brent Wolters Silver4
Girls Track
Wesco - 3A
 WLT
Snohomish400
Arlington510
Oak Harbor410
Shorecrest410
Edmonds-Wd310
Shorewood210
Mountlake Ter220
Marysville-Get230
Stanwood121
Lynnwood140
Everett020
Marysville-Pil050
Meadowdale060


alt2:standings small
Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 16
 
JV All Comers Meet
Monroe
Marysville-Get
Lake Stevens *


LSHS
Thursday, Apr 19
Awaiting Score
Edmonds-Wd
Lynnwood *


EdStad
Awaiting Score
Marysville-Get
Lynnwood *


EdStad
Awaiting Score
Meadowdale
Everett *


EvMem
Awaiting Score
Snohomish
Everett *


EvMem
Final
Scored By: Eric.Peterson
49Marysville-Pil
101Oak Harbor *


Final
Scored By: Eric.Peterson
108Arlington
41Oak Harbor *


Awaiting Score
Stanwood
Mount Vernon *


MVHS
Awaiting Score
Stanwood
Mariner *


MVHS
Awaiting Score
Mountlake Ter
Kamiak *


Goddard
Awaiting Score
Mountlake Ter
Jackson *


Goddard
Final
Scored By: Loren.Childers
51Monroe
98Glacier Peak *


Final
Scored By: Jeff.Page
25Cascade
119Lake Stevens *


Final
Scored By: DeAnn.Edwards
61Mariner
50Mount Vernon *


Awaiting Score
Jackson
Kamiak *


Goddard
Final
Scored By: Dave.Weller
32Meadowdale
104Snohomish *


Final
Scored By: Rick.Fillman
62Marysville-Get
84Edmonds-Wd *


Saturday, Apr 21
Time TBD
Todd Beamer
Peninsula
Lynnwood
Mount Si *


MtSiHS
10:00 AM
Eason Invitational
Woodinville
Wilson
W Valley (Spk)
Timberline
Sunnyside
Stanwood
Squalicum
Spanaway Lake
Renton
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Mariner
Kentlake
Kamiak
Gonzaga Preparatory School
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Decatur
Chief Leschi
Chelan
Cedarcrest
Cascade
Burlington-Ed
Bonney Lake
Bellevue
Archbishop Murp
Snohomish *


VetMemSt
12:00 PM
Eastmont
Arlington
Lake Stevens *


LSHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Oak Harbor Opponent  
Thu, Mar 15 Island Jamboree
* Thu, Mar 22 Oak Harbor 89 Marysville-Getchell 61
* Thu, Mar 22 Oak Harbor 117 Meadowdale 27
* Thu, Mar 29 Oak Harbor 120 Everett 22
Thu, Apr 12 Oak Harbor 77 Mount Vernon 58
* Thu, Apr 19 Oak Harbor 101 Marysville-Pilchuck 49
* Thu, Apr 19 Oak Harbor 41 Arlington 108

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Apr 26 Stanwood
3:30 PM Home OHHS
Tue, May 1 JV Island Classic
Oak Harbor (Host)
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
Stanwood
3:30 PM Home OHHS
Fri, May 4 Stanwood Twilight Invite
Stanwood (Host)
Chimacum
Juanita
La Conner
Lake Stevens
Lake Washington
Mount Vernon
Oak Harbor
Snohomish
Sedro-Woolley
4:00 PM Away StanHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 9, 3:30 PM
May 11, 3:30 PM
North Division Meet at Arlington High School
 May 16, 3:00 PM
May 18, 3:00 PM
3A/4A District Meet at Shoreline Stadium
 May 24, 12:00 AM
May 25, 12:00 AM
May 26, 12:00 AM
State Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy