League
2A & 3A Schools
4A Schools
Cedarcrest
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
alt2:Silver Sponsor
Girls Golf
Wesco - South 3A
 Total
Archbishop Murp0
Lynnwood0
Shorecrest0
Shorewood223
Edmonds-Wd0
Meadowdale0
Mountlake Ter0
Cedarcrest263


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 15
Final
Scored By: Zach.Ward
219Arlington
258Stanwood *


Tuesday, Apr 16
Awaiting Score
Snohomish
Marysville-Pil *


CGC
Final
Scored By: Michael.McDaniel
223Edmonds-Wd
247Cedarcrest
320Mountlake Ter *


 
Mount Vernon
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Cascade
Monroe *


EchoGC
Wednesday, Apr 17
 
DC Invite
Shorecrest
Marysville-Pil
Marysville-Get
Glacier Peak
Arlington
Oak Harbor *


DesCan
Final
Scored By: Vicki.Klein
215Meadowdale
253Lynnwood
223Archbishop Murp
211Shorewood *


Thursday, Apr 18
 
DC Invite
Shorecrest
Marysville-Pil
Marysville-Get
Glacier Peak
Arlington
Oak Harbor *


DesCan
 
Gamble Sands Invite
Snohomish


Gamble San
 
Gamble Sands Invite
Sunnyside
Selah
Quincy
Mt. Spokane
Montesano
Kamiak
Ephrata
Capital
Chelan *


Gamble
 
Invitational
Everett


Gamble
Final
Scored By: John.Erickson
209Mount Vernon
283Monroe
284Lynnwood
228Jackson
311Cascade *


ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Golf Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Cedarcrest Opponent  
* Tue, Mar 19 Cedarcrest 241 Edmonds-Woodway (Host) 201
Mountlake Terrace 344
Shorewood 204
* Tue, Mar 26 Cedarcrest 220 Archbishop Murphy 198
Lynnwood 244
Meadowdale 194
* Wed, Apr 3 Cedarcrest 263 Shorewood 223
* Tue, Apr 16 Cedarcrest 247 Mountlake Terrace (Host) 320
Edmonds-Woodway 223

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Mon, Apr 22 Burlington-Edison
3:00 PM Away SGCC
* Thu, Apr 25
Lynnwood (Host)
Cedarcrest
Edmonds-Woodway
3:00 PM Away LynnGC
        9-holes
Tue, Apr 30 Girls Suncadia Invite
Ellensburg (Host)
Archbishop Murphy
Burlington-Edison
Bellingham
Cedarcrest
Davis
Ephrata
East Valley (Yakima)
Kamiak
Kings
Lakewood
Othello
Selah
Sultan
Sunnyside
South Whidbey
Wapato
Wenatchee
West Valley (Yakima)
9:00 AM Away ROPE RIDER
* Thu, May 2 Archbishop Murphy
3:00 PM Home CGC
        18-holes

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 13, 12:00 PM
May 14, 12:00 PM
District 1 & 2 Championships at Skagit GCC
 May 21, 12:00 AM
May 22, 12:00 AM
2A Girls State Tournament at Meadowwood Golf Course
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy