League
2A & 3A Schools
4A Schools
Cedarcrest
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
Boys Track
Wesco - 3A
  League Overall
  W L W L
Arlington7070
Snohomish5050
Edmonds-Wd3041
Marysville-Pil6162
Shorecrest5162
Shorewood6272
Marysville-Get2232
Everett2323
Mountlake Ter3535
Meadowdale3536
Stanwood2425
Oak Harbor2526
Lynnwood1414
Cedarcrest0506
Archbishop Murp08010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Apr 18
Awaiting Score
Kamiak
Monroe *


MonHS
Awaiting Score
Cascade
Monroe *


MonHS
Awaiting Score
Kamiak
Cascade *


MonHS
Awaiting Score
Glacier Peak
Mariner *


Goddard
Awaiting Score
Everett
Mariner *


Goddard
Awaiting Score
Glacier Peak
Everett *


Goddard
Awaiting Score
Lake Stevens
Jackson *


EvMem
Final
Scored By: Jay.Turner
66Mount Vernon
68Oak Harbor *


Final
Scored By: Judd.Hunter
40Mount Vernon
105Arlington *


Final
Scored By: Paul.Villanueva
38Meadowdale
103Shorewood *


Final
Scored By: Paul.Villanueva
62Mountlake Ter
78Shorewood *


Final
Scored By: Russ.Vincent
62Meadowdale
78Mountlake Ter *


Awaiting Score
Lynnwood
Edmonds-Wd *


EdStad
Awaiting Score
Cedarcrest
Edmonds-Wd *


EdStad
Awaiting Score
Cedarcrest
Lynnwood *


EdStad
Final
Scored By: Jay.Turner
111Arlington
34Oak Harbor *


Awaiting Score
Marysville-Get
Snohomish *


VetMemSt
Awaiting Score
Shorecrest
Snohomish *


VetMemSt
Awaiting Score
Shorecrest
Marysville-Get *


VetMemSt
Final
Scored By: Mike.Cull
57Stanwood
83Marysville-Pil *


Final
Scored By: Mike.Cull
17Archbishop Murp
114Marysville-Pil *


Awaiting Score
Stanwood
Archbishop Murp *


QuilCeda
Saturday, Apr 20
Time TBD
NIKE Eason Invitational
Woodinville
Timberline
Steilacoom
Stanwood
Skyline
Sedro-Woolley
Sammamish
Pateros
Newport
Mount Vernon
Mount Baker
Monroe
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lakes
Kingston
Kamiak
Juanita
Hazen
Glacier Peak
Foss
Edmonds-Wd
Chelan
Central Kitsap
Cascade
Bremerton
Bothell
Black Hills
Snohomish *


SnoHS
12:00 PM
Viking Classic
Yelm
Redmond
Kings
Eastmont
Arlington
Lake Stevens *


LSHS
4:00 PM
West Seattle
Seattle Academy
Sammamish
Renton
Olympic
Northwest
North Kitsap
Lindbergh
Kingston
Kentridge
Kent Meridian
Jackson
Interlake
Ingraham
Friday Harbor
Foster
Eastlake
Cascade
Bainbridge
Bellevue *


BlvuHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Cedarcrest Opponent  
Thu, Mar 14 Granite Falls Track Jamboree
* Thu, Mar 21 Cedarcrest 61 Meadowdale 83
* Thu, Mar 21 Cedarcrest 55 Everett 84
* Thu, Mar 28 Cedarcrest 16 Arlington 159
* Thu, Mar 28 Cedarcrest 55 Marysville-Pilchuck 98
Thu, Apr 4 Cedarcrest 47 Mariner 96
* Thu, Apr 4 Cedarcrest 41 Shorecrest 104
* Thu, Apr 18 Cedarcrest Edmonds-Woodway
* Thu, Apr 18 Cedarcrest Lynnwood

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Apr 25 Mountlake Terrace
3:30 PM Home CdrcstHS
Thu, Apr 25 Cascade
3:30 PM Home CdrcstHS
* Wed, May 1 Archbishop Murphy
3:30 PM Home CdrcstHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 23, 12:00 AM
May 24, 12:00 AM
May 25, 12:00 AM
State Track Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy