League
2A & 3A Schools
4A Schools
Arlington
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Cross Country
Wesco -
   Conf.  Overall
 WLWL
Arlington0000
Cascade0000
Edmonds-Wd0000
Everett0000
Glacier Peak0000
Jackson0000
Kamiak0000
Lake Stevens0000
Lynnwood0000
Mariner0000
Marysville-Get0000
Marysville-Pil0000
Meadowdale0000
Monroe0000
Mount Vernon0000
Mountlake Ter0000
Oak Harbor0000
Shorecrest0000
Shorewood0000
Snohomish0000
Stanwood0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 27
3:45 PM
Shorewood
Edmonds-Wd
Arlington
Jackson *


JksnHS
3:45 PM
Snohomish
Marysville-Pil
Everett
Meadowdale *


Lyndale
Thursday, Sep 28
3:30 PM
Shorecrest
Mountlake Ter
Mariner
Lynnwood *


MrthLkAr
3:45 PM
Oak Harbor
Kamiak
Glacier Peak
Cascade
Stanwood *


StanHS
3:45 PM
Monroe
Marysville-Get
Lake Stevens
Mount Vernon *


BurlArpt
Saturday, Sep 30
Time TBD
Nike Portland XC Invite
Shorewood
Jackson


Portland,
Time TBD
Sunfair Invite
Mountlake Ter
Glacier Peak


Yakima
2:45 PM
Tahoma
Sultan
Squalicum
Sedro-Woolley
Seattle Chr
Port Townsend
Monroe
Meridian
Marysville-Pil
Mariner
Lynnwood
Lynden Chr
Lynden
Lewis and Clark
Lake Stevens
Kingston
Kings
Kentridge
Kentlake
Kent Meridian
Kamiak
Ilwaco
Granite Falls
Evergreen
Everett
Edmonds-Wd
Cascade
Burlington-Ed
Bothell
Blaine
Bainbridge
Arlington
Anacortes
Marysville-Get *


CGC
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Arlington Opponent  
Sat, Sep 9 Sehome Invitiational
* Wed, Sep 13 Arlington 56 Lake Stevens (Host) 15
Marysville-Pilchuck 91
Oak Harbor 93
Sat, Sep 16 South Whidbey - Carl Westling X-Country Invitation
* Wed, Sep 20 Arlington 39 Glacier Peak (Host) 38
Everett NS
Shorecrest 50

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Sep 27
Jackson (Host)
Arlington
Edmonds-Woodway
Shorewood
3:45 PM Away JksnHS
Sat, Sep 30 NIKE 10th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
Anacortes
Arlington
Burlington-Edison
Bainbridge
Bothell
Blaine
Cascade
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Granite Falls
Ilwaco
Kamiak
Kingston
Kentlake
Kings
Kent Meridian
Kentridge
Lynden Christian
Lewis and Clark
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meridian
Monroe
Marysville-Pilchuck
Port Townsend
Seattle Christian
Sultan
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
2:45 PM Away CGC
* Wed, Oct 4
Arlington (Host)
Cascade
Mariner
Mount Vernon
Oak Harbor
3:45 PM Home RvrMdws
Sat, Oct 7 Nike Hole in the Wall XC Invitational
Lakewood (Host)
11:00 AM Away LWHS
        More Info

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 21, 10:00 AMWesco Divisional Meet at Lakewood High School
 Oct 28, 10:00 AMDistrict Championship at South Whidbey High School
 Nov 4, 10:00 AMState Championship at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy