League
2A & 3A Schools
4A Schools
Cascade
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Girls Swim
Wesco - North
 LeagueOverall
 WLTWLT
Lake Stevens9001010
Snohomish711921
Stanwood611721
Oak Harbor540640
Mount Vernon540660
Cascade440560
Monroe450660
Marysville-Pil270470
Everett180280
Marysville-Get090290


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Oct 17
Final
Scored By: Bailey.Ryan
114Monroe
72Everett *


Final
Scored By: Darrell.Cray
91Glacier Peak
79Edmonds-Wd *


Final
Scored By: Rebecca.Cartwright
105Glacier Peak
65Mountlake Ter *


Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
79Mariner
105Marysville-Pil *


Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
83Mariner
94Marysville-Get *


Final
Scored By: Rita.Brennan
78Oak Harbor
92Stanwood *


Awaiting Score
Archbishop Murp
Stanwood *


StanY
Final
Scored By: Chris.Erickson
51Cascade
132Kamiak *


Final
Scored By: Chris.Erickson
56Mount Vernon
120Kamiak *


Final
Scored By: Rob.Serviss
108Lake Stevens
78Snohomish *


Final
Scored By: Eric.Smith1
95Mount Vernon
85Cascade *


Final
Scored By: Amy.Merkley
44Archbishop Murp
122Oak Harbor *


Thursday, Oct 19
Awaiting Score
Stanwood
Cascade *


FPP
Final
Scored By: Drew.Whorley
43Mariner
123Jackson *


Final
Scored By: Tracy.Dostert
112Monroe
57Lynnwood *


Final
Scored By: Susi.McDowell
119Shorecrest
67Shorewood *


Saturday, Oct 21
 
Mariner
Kamiak *


KamHS
 
District Dive Qualifier
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Mountlake Ter
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Cascade


KamHS
 
Mountlake Ter
Meadowdale
Lynnwood
Edmonds-Wd *


LynnPool
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Cascade Opponent  
Thu, Sep 7 Jamboree
Tue, Sep 12 Cascade 57 Glacier Peak 126
Thu, Sep 14 Cascade 122 Mariner 65
* Mon, Sep 18 Cascade 61 Oak Harbor 118
* Thu, Sep 21 Cascade 116 Marysville-Pilchuck 57
* Thu, Sep 21 Cascade 121 Marysville-Getchell 50
Sat, Sep 23 Mukilteo Invite
Cascade Kamiak (Host)
Aberdeen
Bainbridge
Capital
Davis
Eastmont
Glacier Peak
Lake Stevens
Marysville-Getchell
Moses Lake
Marysville-Pilchuck
Mount Vernon
Peninsula
Wenatchee
* Tue, Oct 3 Cascade 68 Lake Stevens 118
Sat, Oct 7 District Dive Qualifier
        8:30 a.m. Warm Up
* Tue, Oct 10 Cascade 119 Everett 66
* Thu, Oct 12 Cascade 78 Snohomish 92
* Thu, Oct 12 Cascade 89 Monroe 81
Sat, Oct 14 District Dive Qualifier
        8:30 a.m. Warm Up
Tue, Oct 17 Cascade 51 Kamiak 132
* Tue, Oct 17 Cascade 85 Mount Vernon 95
* Thu, Oct 19 Cascade Stanwood
Sat, Oct 21 District Dive Qualifier
        8:30 a.m. Warm Up

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Thu, Oct 26 JV Last Chance Invite
SnoAqu

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 5:30 PM
Nov 4, 10:00 AM
District Championship at Snohomish Aquatic Center
 Nov 10, 10:00 AM
Nov 11, 10:00 AM
State Championship at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy