2A & 3A Schools
4A Schools
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
School: Login | Register | Contacts
Softball
Wesco - North 3A
   Conf.  Overall
 WLWL
Snohomish180244
Everett1261810
Marysville-Pil126149
Marysville-Get891111
Stanwood611713
Arlington513515
Oak Harbor216218


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Friday, May 26
Final
Scored By: Ted.House
1Everett
2Holy Names Acad *


Final
Scored By: Ted.House
4Lake Washington
8Snohomish *


Final
Scored By: Ted.House
9Monroe
2Tahoma *


Final
Scored By: Dwayne.Johnson
2Sequim
5Mountlake Ter *


Final
Scored By: Ted.House
0Auburn MV
3Jackson *


Final
Scored By: Ted.House
0Garfield
1Meadowdale *


Final
Scored By: Ted.House
3Edmonds-Wd
2Kelso *


Final
Scored By: Ted.House
5Everett
4Juanita *


Final
Scored By: Ted.House
13Monroe
1Battle Ground *


Final
Scored By: Ted.House
1Jackson
3Puyallup *


Final
Scored By: Ted.House
4Snohomish
5Mt. Spokane *


Final
Scored By: Ted.House
5Bonney Lake
4Meadowdale *


Final
Scored By: Ted.House
0Edmonds-Wd
10Redmond *


Final
Scored By: Dwayne.Johnson
9Ellensburg
3Mountlake Ter *


Final
Scored By: Ted.House
7Jackson
0Richland *


Final
Scored By: Ted.House
4Everett
2Edmonds-Wd *


Final
Scored By: Ted.House
4Meadowdale
7Lake Washington *


Final
Scored By: Ted.House
1Bainbridge
15Snohomish *


Final
Scored By: Dwayne.Johnson
10Tumwater
6Mountlake Ter *


Saturday, May 27
Final
Scored By: Ted.House
0Everett
3Lake Washington *


Final
Scored By: Ted.House
10Snohomish
1Gig Harbor *


Final
Scored By: Ted.House
6Walla Walla
1Jackson *


Final
Scored By: Ted.House
2Monroe
7Woodinville *


Final
Scored By: Ted.House
1Snohomish
2Bonney Lake *


Final
Scored By: Ted.House
8Walla Walla
9Monroe *


Final
Scored By: Ted.House
8Monroe
5Camas *


ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Softball Schedule

Regular Season

  Date Everett Opponent  
Sat, Mar 11 Everett Jamboree
* Fri, Mar 17 Everett 18 Oak Harbor 0
* Tue, Mar 21 Everett 3 Marysville-Getchell 4
* Wed, Mar 22 Everett 1 Snohomish 13
Tue, Mar 28 Everett 0 Jackson 18
* Fri, Mar 31 Everett 13 Marysville-Pilchuck 6
Mon, Apr 3 Everett 12 Lakewood 6
* Mon, Apr 10 Everett 25 Arlington 8
* Tue, Apr 11 Everett 3 Mountlake Terrace 8
* Wed, Apr 12 Everett 1 Meadowdale 7
* Fri, Apr 14 Everett 6 Edmonds-Woodway 5
* Wed, Apr 19 Everett 8 Stanwood 2
* Fri, Apr 21 Everett 8 Lynnwood 4
* Tue, Apr 25 Everett 12 Shorecrest 1
* Wed, Apr 26 Everett 16 Oak Harbor 4
* Fri, Apr 28 Everett 0 Snohomish 12
* Mon, May 1 Everett 10 Shorewood 0
* Wed, May 3 Everett 7 Marysville-Getchell 2
* Fri, May 5 Everett 8 Stanwood 1
* Mon, May 8 Everett 2 Marysville-Pilchuck 4
* Tue, May 9 Everett 11 Arlington 3

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
May 11 - May 203A District at Phil Johnson Fields
  Wed, May 17 Edmonds-Woodway Won 7-5
  Thu, May 18 Snohomish Lost 10-0
  Fri, May 19 Marysville-Getchell Won 7-1
  Fri, May 19 Edmonds-Woodway Won 10-8
May 26 - May 273A State at Regional Athletic Complex
  Fri, May 26 Holy Names Academy Lost 2-1
  Fri, May 26 Juanita Won 5-4
  Fri, May 26 Edmonds-Woodway Won 4-2
  Sat, May 27 Lake Washington Lost 3-0
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy