League
2A & 3A Schools
4A Schools
Everett
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Archbishop Murp0000
Arlington0000
Cascade0000
Cedarcrest0000
Edmonds-Wd0000
Everett0000
Glacier Peak0000
Jackson0000
Kamiak0000
Lake Stevens0000
Lynnwood0000
Mariner0000
Marysville-Get0000
Marysville-Pil0000
Meadowdale0000
Monroe0000
Mount Vernon0000
Mountlake Ter0000
Oak Harbor0000
Shorecrest0000
Shorewood0000
Snohomish0000
Stanwood0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Sep 11
Everett (Host)
Archbishop Murphy
Cascade
Cedarcrest
Glacier Peak
3:45 PM Home MCLM
* Wed, Sep 18
Snohomish (Host)
Everett
Edmonds-Woodway
Kamiak
3:45 PM Away VVMS
Sat, Sep 21 South Whidbey Invite
South Whidbey (Host)
Arlington
Blaine
Cascade
Cedar Park Chr. (Bothell)
Everett
Edmonds-Woodway
Kings
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Meridian
Mountlake Terrace
Nooksack Valley
Oak Harbor
Peninsula
Shorecrest
Sultan
Shorewood
Sedro-Woolley
Away
* Thu, Sep 26
Mount Vernon (Host)
Everett
Glacier Peak
Mariner
Stanwood
3:45 PM Away Hillcrst
Sat, Oct 5 Nike 13th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
2:45 PM Away CdrcrstG
* Thu, Oct 10
Cedarcrest (Host)
Everett
Edmonds-Woodway
Jackson
3:45 PM Away McCormik
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Chiawana
Cleveland
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Everett
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Kingston
Klahowya
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
West Seattle
Walla Walla
8:00 AM Away LWHS
* Thu, Oct 17
Mariner (Host)
Cascade
Everett
Jackson
Kamiak
3:45 PM Away MCLM

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

XC 2019-20

May 30, 2019 1:23 PM

Please text 81010 and send the message @ehsxc19 to receive updates on summer runs.

Turnouts start August 26th at 3pm, north end of Everett Memorial Stadium.


Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy