League
2A & 3A Schools
4A Schools
Lake Stevens
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Girls Swim
Wesco - North
 LeagueOverall
 WLTWLT
Lake Stevens800810
Snohomish610720
Stanwood510720
Mount Vernon530630
Everett540540
Cascade540750
Monroe340550
Oak Harbor350350
Marysville-Pil160270
Marysville-Get160180
Archbishop Murp0900110


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2018 Swim
Photo By: NW Sports PhotographyPhoto Store
Tuesday, Oct 22
2:30 PM
Mount Vernon
Everett *


FPP
3:00 PM
Monroe
Stanwood *


StanY
3:00 PM
Lake Stevens
Stanwood *


StanY
3:00 PM
Shorewood
Meadowdale *


LynnPool
3:15 PM
Snohomish
Marysville-Get *


MPHS
3:15 PM
Snohomish
Marysville-Pil *


MPHS
3:15 PM
Mountlake Ter
Kamiak *


KamHS
3:15 PM
Edmonds-Wd
Glacier Peak *


SnoAqu
3:30 PM
Cascade
Oak Harbor *


VandPool
3:30 PM
Mariner
Shorecrest *


ShlnPool
4:00 PM
Lake Stevens
Monroe *


StanY
Wednesday, Oct 23
6:00 PM
District Dive Qualifier
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Monroe
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Cascade
Archbishop Murp


SnoAqu
Thursday, Oct 24
2:30 PM
Archbishop Murp
Cascade *


FPP
2:30 PM
Kamiak
Jackson *


WstCst
3:00 PM
Edmonds-Wd
Lynnwood *


LynnPool
3:15 PM
Stanwood
Marysville-Get *


MPHS
3:15 PM
Stanwood
Marysville-Pil *


MPHS
3:15 PM
Everett
Mariner *


KamHS
3:15 PM
Lake Stevens
Glacier Peak *


SnoAqu
3:30 PM
Monroe
Oak Harbor *


VandPool
3:30 PM
Snohomish
Mount Vernon *


SkgtY
3:30 PM
Shorecrest
Shorewood *


ShlnPool
Saturday, Oct 26
3:15 PM
Edmonds District Meet
Mountlake Ter
Meadowdale
Lynnwood
Edmonds-Wd


LynnPool
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Lake Stevens Opponent  
Tue, Sep 17 Lake Stevens 78 Kamiak 107
* Tue, Sep 24 Lake Stevens 128 Oak Harbor 41
* Thu, Sep 26 Lake Stevens 130 Cascade 55
Sat, Sep 28 Mukilteo Invite
Lake Stevens Kamiak (Host)
Cascade
Capital
Glacier Peak
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
Mount Vernon
Prosser
Peninsula
Shorecrest
Snohomish
Stanwood
* Tue, Oct 1 Lake Stevens 124 Archbishop Murphy 42
* Thu, Oct 3 Lake Stevens 93 Snohomish 90
* Tue, Oct 8 Lake Stevens 122 Everett 48
* Thu, Oct 10 Lake Stevens 126 Mount Vernon 43
Sat, Oct 12 District Dive Qualifier
        Warm-up 8:15
* Thu, Oct 17 Lake Stevens 146 Marysville-Getchell 31
* Thu, Oct 17 Lake Stevens 136 Marysville-Pilchuck 45
Sat, Oct 19 District Dive Qualifier
        Warm-up 8:30

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Oct 22 Stanwood
3:00 PM Away StanY
* Tue, Oct 22 Monroe
4:00 PM Away StanY
        at Stanwood YMCA
Wed, Oct 23 District Dive Qualifier
6:00 PM SnoAqu
        Warm up 4PM
Thu, Oct 24 Glacier Peak
3:15 PM Away SnoAqu
Wed, Oct 30 JV Invite
Marysville-Pilchuck (Host)
4:00 PM Away MPHS
        Warm Ups at 2:30

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 6, 4:30 PMDistrict Dive Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Nov 7, 5:15 PMDistrict Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Nov 9, 10:00 AMDistrict Finals at Snohomish Aquatic Center
 Nov 15, 12:00 AM
Nov 16, 12:00 AM
State Championships at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy