2A & 3A Schools
4A Schools
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
School: Login | Register | Contacts
Girls Track
Wesco - 4A
 WLT
Lake Stevens800
Glacier Peak910
Kamiak620
Jackson630
Monroe450
Cascade360
Mariner140
Mount Vernon060


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 24
 
JV Dual vs Lake Stevens
Lake Stevens
Arlington *


ArlHS
Wednesday, Apr 26
 
Skagit Valley Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
La Conner
Concrete
Burlington-Ed
Mount Vernon
Anacortes *


AHS
Thursday, Apr 27
Final
Scored By: Brandon.Christensen
94Edmonds-Wd
58Shorecrest *


Final
Scored By: Russ.Vincent
91Shorewood
58Mountlake Ter *


Final
Scored By: Judd.Hunter
24Snohomish
122Arlington *


Final
Scored By: Charles.Nichols
118Lake Stevens
31Mariner *


Awaiting Score
Lynnwood
Everett *


EvtHS
Awaiting Score
Oak Harbor
Everett *


EvtHS
Final
Scored By: Duane.Lewis
63Oak Harbor
82Lynnwood *


Final
Scored By: Mike.Cull
79Marysville-Get
57Marysville-Pil *


Final
Scored By: Mike.Cull
93Stanwood
47Marysville-Pil *


Final
Scored By: Kim.Edens
78Stanwood
62Marysville-Get *


Final
Scored By: Loren.Childers
57Jackson
93Glacier Peak *


Final
Scored By: Loren.Childers
63Kamiak
86Glacier Peak *


Final
Scored By: Charley.Lewarne
56Jackson
93Kamiak *


Final
Scored By: Brittany.Kitts
47Cascade
88Monroe *


Final
Scored By: Brittany.Kitts
45Meadowdale
88Monroe *


Final
Scored By: Eric.Smith1
66Meadowdale
84Cascade *


Friday, Apr 28
 
Nike/Jesuit Twilight Relays
Snohomish


Jesuit HS
 
Skagit Valley Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
La Conner
Concrete
Burlington-Ed
Mount Vernon
Anacortes *


AHS
Saturday, Apr 29
 
Keith Jewitt Invitational
Wapato
Thorp-Easton
Sunnyside
Prosser
Monroe
Ellensburg *


EHS Stad
 
Wilson
Steilacoom
Squalicum
South Kitsap
Snohomish
Shoreline Chr
Rainier Beach
Puyallup
Pasco
Northwest
Newport
Mt. Tahoma
Mariner
Lynden
Lindbergh
Kentwood
Kent Meridian
Kennedy Catholic
Inglemoor
Highline
Hazen
Foster
Emerald Ridge
Decatur
Curtis
Chief Sealth
Chief Leschi
Bremerton
Auburn Riv
Federal Way *


FedWay
 
Lake Washington Girls Invitational
Woodinville
W Valley (Spk)
West Seattle
Wenatchee
Sunnyside
Sumner
Stadium
Skyline
Shorewood
Shorecrest
Seattle Prep.
Sammamish
Roosevelt
Renton
Northwest
North Central
Nathan Hale
Mountlake Ter
Mount Si
Mt Rainier
Meridian
Mercer Island
Medical Lake
Mariner
Liberty
Lewis and Clark
Lakeside
Kings
Kentridge
Kent Meridian
Kennedy Catholic
Kamiak
Juanita
Interlake
Ingraham
Holy Names Acad
Glacier Peak
Franklin Pierce
Franklin
Foster
Ferris
Ferndale
Enumclaw
Eisenhower
Edmonds-Wd
Eastside Cath
Curtis
Connell
Cedarcrest
Cashmere
Cascade
Bonney Lake
Bishop Blanchet
Bellingham
Bellevue
Bear Creek
Bainbridge
Auburn MV
Auburn
Archbishop Murp
Lake Washington *


LWHS
 
14th Annual Tomahawk Classic
Stanwood
Oak Harbor
Marysville-Get
Lakewood
Arlington
Marysville-Pil *


QuilCeda
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Lake Stevens Opponent  
Thu, Mar 16 Lake Stevens 111 Edmonds-Woodway 39
Mon, Mar 20 All-Comers Meet
* Thu, Mar 23 Lake Stevens 102 Arlington 48
Sat, Mar 25 Ray Cockrum
Lake Stevens 74 Wenatchee (Host) 69
Cashmere 62
Eastmont 30
Glacier Peak 100
Snohomish 42
Mon, Mar 27 All-Comers Meet
* Thu, Mar 30 Lake Stevens 127 Cascade 23
* Thu, Mar 30 Lake Stevens 83 Kamiak 67
Mon, Apr 10 All-Comers Meet
* Thu, Apr 13 Lake Stevens 91 Glacier Peak 59
* Thu, Apr 13 Lake Stevens 140 Mountlake Terrace 10
Sat, Apr 15 Pasco Invite
Lake Stevens Pasco
Bonney Lake
Cheney
Davis
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Mead
Moses Lake
Mt. Spokane
North Central
Othello
Prosser
Selah
Sunnyside
Sumner
Tahoma
Wenatchee
Wapato
Woodinville
West Valley (Yakima)
West Valley (Spokane)
Mon, Apr 17 All-Comers Meet
* Thu, Apr 20 Lake Stevens 119 Jackson 31
* Thu, Apr 20 Lake Stevens 120 Monroe 30
Sat, Apr 22 Viking Classic
        More Info
Mon, Apr 24 JV Dual vs Lake Stevens
* Thu, Apr 27 Lake Stevens 118 Mariner 31

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Tue, May 2 Wesco Freshman Championship
3:30 PM Home LSHS
Fri, May 5 Stanwood Twilight
Stanwood (Host)
4:30 PM Away StanHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 10, 3:30 PM
May 12, 5:30 PM
4A Divisional Meet at Veterans Memorial Stadium
 May 17, 3:30 PM4A District Meet
 May 19, 5:30 PM4A District Meet at Everett Memorial Stadium
 May 25, 12:00 AM
May 26, 12:00 AM
May 27, 12:00 AM
State Meet at Mt. Tahoma High School
 

Post Title

Apr 12, 2017 3:39 PM

Admission Costs:

Adults/Students (w/o high school ASB card)

$6.00

Elementary/Middle School Students (w/o adult)

$6.00

Visiting High School Students (w/ASB card)

$3.00

Home LSHS Students (w/ASB card)

FREE

Elementary/Middle School Students (w/adult)

$3.00

Senior Citizens (Age 62+)

$3.00

Preschool Child (w/paid adult)

FREE



Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy