League
2A & 3A Schools
4A Schools
Lake Stevens
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Brent Wolters Silver4
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Soccer
Wesco - 4A
 LeagueOverall
 WLTWLT
Mount Vernon10311451
Glacier Peak10311341
Lake Stevens9501360
Jackson752962
Kamiak7611071
Monroe5816101
Mariner31013112
Cascade11212131


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Soccer Schedule

Regular Season

  Date Lake Stevens Opponent  
Tue, Mar 13 Lake Stevens 6 Marysville-Getchell 1
Fri, Mar 16 Lake Stevens 6 Stanwood 1
* Tue, Mar 20 Lake Stevens 1 Glacier Peak 0
* Fri, Mar 23 Lake Stevens 2 Monroe 3
* Tue, Mar 27 Lake Stevens 3 Cascade 0
* Fri, Mar 30 Lake Stevens 0 Kamiak 1
* Mon, Apr 2 Lake Stevens 4 Mariner 1
* Wed, Apr 4 Lake Stevens 3 Jackson 2
* Mon, Apr 9 Lake Stevens 1 Mount Vernon 0
* Fri, Apr 13 Lake Stevens 1 Glacier Peak 2
* Tue, Apr 17 Lake Stevens 2 Monroe 0
* Fri, Apr 20 Lake Stevens 5 Cascade 0
* Tue, Apr 24 Lake Stevens 1 Kamiak 2
* Fri, Apr 27 Lake Stevens 2 Mariner 3
* Tue, May 1 Lake Stevens 3 Jackson 2
* Thu, May 3 Lake Stevens 3 Mount Vernon 2

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
May 8 - May 124A District at Goddard/Shoreline
  Tue, May 8 Monroe Won 1-0
  Thu, May 10 Kamiak Won 1-0
  Sat, May 12 Mount Vernon Lost 2-0
May 14 - May 264A State at Sparks Stadium
 

2018 Roster

Apr 23, 2018 3:21 PM

Varsity

Sam Bitnes

Jacob Headland

Justin Harden

Brody Crook

Ethan Anastasi

Jackson Busby

Victor Vega

Aiden Crook

Will Smith

Nick Pena

Jameson Smith

Andrew Polly

Sebastian Figuero*

Rodrigo Montes*

Jaxon Baker*

Jacob Woodward*

Rubin Duchesne*

Jason Herrera*

-- Varsity meet in Flanders room directly after school, Thursday 3/1. Training for both Varsity and JV will be at 4:30 @ HS stadium

JV

Christian Pawlak

Carter Edens

Kurt Lippman

Ben Bitnes

Jordan Ross

Sam Dubyne

Erik Lopez

Jayden Digos

Sebastian Gonzalez

Dallas Zellers

Corbin Williams

Josh Bradley


-- JV Assistant Coach- Christian Almgren


Cav

Tanner Bryant

Caleb Darrow

Alejandro Aparacio

Richie Rodriguez

Ashton Polly

Kohl Lippman

Ethan Hoglund

Landon Erickson

Javier Aranda

Edgar Lopez

Alex Daza

Carson Shoenwald

Luke Hansen

Micah Close

Tanner Jordan

--- Cav practice will be at 2:45 @ Cav on turf



-----Extended Tryout: Alex Torres

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy