League
2A & 3A Schools
4A Schools
Marysville-Pilchuck
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Cheer   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Girls Swim
Wesco - North
 LeagueOverall
 WLTWLT
Snohomish401401
Lake Stevens300310
Monroe310410
Oak Harbor320320
Cascade210320
Stanwood211211
Mount Vernon120130
Marysville-Pil140240
Everett030130
Marysville-Get050150


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Sep 18
Final
Scored By: Amy.Merkley
61Cascade
118Oak Harbor *


Tuesday, Sep 19
Final
Scored By: Bailey.Ryan
99Mount Vernon
84Everett *


Final
Scored By: Drew.Whorley
44Meadowdale
126Jackson *


Final
Scored By: Tracy.Dostert
136Shorecrest
34Lynnwood *


Final
Scored By: Chris.Erickson
63Glacier Peak
122Kamiak *


Final
Scored By: Rob.Serviss
38Marysville-Get
134Snohomish *


Final
Scored By: Rob.Serviss
36Marysville-Pil
135Snohomish *


Final
Scored By: Sarah.Summers
75Stanwood
108Lake Stevens *


Final
Scored By: Susi.McDowell
44Mariner
130Shorewood *


Thursday, Sep 21
Final
Scored By: Bailey.Ryan
82Lynnwood
101Everett *


Final
Scored By: Darrell.Cray
113Kamiak
57Edmonds-Wd *


Awaiting Score
Kamiak
Mountlake Ter *


LynnPool
Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
116Cascade
57Marysville-Pil *


Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
121Cascade
50Marysville-Get *


Final
Scored By: Rita.Brennan
80Monroe
89Stanwood *


Final
Scored By: Jennifer.Angelos3
113Meadowdale
66Mariner *


Final
Scored By: Rob.Serviss
69Mount Vernon
114Glacier Peak *


Final
Scored By: Rob.Serviss
64Mount Vernon
112Snohomish *


Final
Scored By: Sarah.Summers
74Oak Harbor
111Lake Stevens *


Saturday, Sep 23
 
Wenatchee
Peninsula
Mount Vernon
Moses Lake
Marysville-Pil
Marysville-Get
Lake Stevens
Glacier Peak
Eastmont
Davis
Cascade
Capital
Bainbridge
Aberdeen
Kamiak *


KCAC
 
Mukilteo Invite
Shorecrest


KCAC
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Marysville-Pilchuck Opponent  
Thu, Sep 7 Jamboree
        Warm Up @ 3:30
Sat, Sep 9 Spartans Relays
Marysville-Pilchuck 14 Bainbridge (Host) 51
Central Kitsap 45
Meadowdale 0
Marysville-Getchell 0
Port Angeles 49
Sehome 41
* Mon, Sep 11 Marysville-Pilchuck 46 Oak Harbor 121
* Thu, Sep 14 Marysville-Pilchuck 67 Monroe 115
* Thu, Sep 14 Marysville-Pilchuck 92 Marysville-Getchell 84
Thu, Sep 14 Marysville-Pilchuck 96 Archbishop Murphy 79
* Tue, Sep 19 Marysville-Pilchuck 36 Snohomish 135
* Thu, Sep 21 Marysville-Pilchuck 57 Cascade 116
Sat, Sep 23 Mukilteo Invite
Marysville-Pilchuck Kamiak (Host)
Aberdeen
Bainbridge
Cascade
Capital
Davis
Eastmont
Glacier Peak
Lake Stevens
Marysville-Getchell
Moses Lake
Mount Vernon
Peninsula
Wenatchee

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Sep 26 Stanwood
2:45 PM Home MPHS
* Thu, Sep 28 Everett
2:45 PM Home MPHS
* Thu, Oct 5 Mount Vernon
2:30 PM Away SkgtY
Sat, Oct 7 District Dive Qualifier
10:00 AM MarHS
        8:30 a.m. Warm Up
* Tue, Oct 10 Lake Stevens
2:45 PM Home MPHS
Sat, Oct 14 District Dive Qualifier
10:00 AM MPHS
        8:30 a.m. Warm Up
Tue, Oct 17 Mariner
2:45 PM Home MPHS
Sat, Oct 21 District Dive Qualifier
10:00 AM KamHS
        8:30 a.m. Warm Up
Thu, Oct 26 JV Last Chance Invite

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 3, 5:00 PM
Nov 4, 4:00 PM
District Championship at Snohomish Aquatic Center
 Nov 10, 10:00 AM
Nov 11, 10:00 AM
State Championship at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy