League
2A & 3A Schools
4A Schools
Snohomish
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Volleyball
Wesco - 3A
   League  Overall
 WLWL
Arlington100100
Oak Harbor100100
Snohomish8181
Archbishop Murp7374
Edmonds-Wd6373
Stanwood5555
Meadowdale4546
Shorecrest4546
Lynnwood4545
Everett4656
Marysville-Pil4646
Shorewood2728
Mountlake Ter2829
Marysville-Get1919
Cedarcrest1919


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Oct 22
7:00 PM
Glacier Peak
Cascade *


CasHS
7:00 PM
Jackson
Mount Vernon *


MVHS
7:00 PM
Monroe
Kamiak *


KamHS
7:00 PM
Lake Stevens
Mariner *


MarHS
7:00 PM
Archbishop Murp
Shorecrest *


ShcstHS
7:00 PM
Mountlake Ter
Meadowdale *


MdlHS
7:00 PM
Arlington
Stanwood *


StanHS
7:00 PM
Edmonds-Wd
Lynnwood *


LynnHS
7:00 PM
Marysville-Get
Marysville-Pil *


MPHS
7:00 PM
Snohomish
Oak Harbor *


OHHS
7:00 PM
Shorewood
Cedarcrest *


CdrcstHS
Wednesday, Oct 23
7:00 PM
Cascade
Jackson *


JksnHS
7:00 PM
Meadowdale
Shorecrest *


ShcstHS
7:00 PM
Edmonds-Wd
Shorewood *


ShwdHS
7:00 PM
Cedarcrest
Lynnwood *


LynnHS
7:00 PM
Everett
Marysville-Pil *


MPHS
Thursday, Oct 24
** RESCHEDULED / Wed, Oct 23 **
Cascade
Jackson *


7:00 PM
Kamiak
Mariner *


MarHS
7:00 PM
Monroe
Lake Stevens *


LSHS
7:00 PM
Mount Vernon
Glacier Peak *


GPHS
** RESCHEDULED / Wed, Oct 23 **
Cedarcrest
Lynnwood *


7:00 PM
Mountlake Ter
Archbishop Murp *


AMHS
** RESCHEDULED / Wed, Oct 23 **
Edmonds-Wd
Shorewood *


** RESCHEDULED / Wed, Oct 23 **
Everett
Marysville-Pil *


7:00 PM
Oak Harbor
Arlington *


ArlHS
** RESCHEDULED / Wed, Oct 23 **
Meadowdale
Shorecrest *


7:00 PM
Stanwood
Snohomish *


SnoHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Volleyball Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Snohomish Opponent  
Mon, Aug 26 First Practice
* Thu, Sep 12 Snohomish 3 Edmonds-Woodway 0
* Tue, Sep 17 Snohomish 3 Archbishop Murphy 0
Sat, Sep 21 Kent Classic Volleyball Tournament 2019
* Tue, Sep 24 Snohomish 3 Mountlake Terrace 0
* Thu, Sep 26 Snohomish 3 Meadowdale 0
* Mon, Sep 30 Snohomish 3 Cedarcrest 0
* Wed, Oct 2 Snohomish 3 Shorewood 0
* Tue, Oct 8 Snohomish 3 Shorecrest 0
* Thu, Oct 10 Snohomish 0 Arlington 3
* Tue, Oct 15 Snohomish 3 Marysville-Getchell 0

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Oct 22 Oak Harbor
7:00 PM Away OHHS
* Thu, Oct 24 Stanwood
7:00 PM Home SnoHS
* Mon, Oct 28 Marysville-Pilchuck
7:00 PM Away MPHS
* Wed, Oct 30 Everett
7:00 PM Home SnoHS
* Tue, Nov 5 Lynnwood
7:00 PM Away LynnHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
Nov 7 - Nov 163A District at Marysville-Pilchuck High School
Nov 22 - Nov 233A State at SunDome, Yakima
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy