2A & 3A Schools
4A Schools
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
School: Login | Register | Contacts
Girls Track
Wesco - 3A
 WLT
Stanwood200
Edmonds-Wd100
Oak Harbor100
Snohomish100
Shorecrest110
Shorewood110
Everett010
Marysville-Pil010
Lynnwood010
Arlington010
Mountlake Ter020
Meadowdale020
Marysville-Get010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Mar 27
 
All-Comers Meet
Oak Harbor
Monroe
Marysville-Get
Lake Stevens
Arlington


ArlHS
Thursday, Mar 30
3:30 PM
Jackson
Mariner *


Goddard
3:30 PM
Edmonds-Wd
Mountlake Ter *


EdStad
3:30 PM
Lynnwood
Shorewood *


ShrlnStd
3:30 PM
Stanwood
Arlington
Oak Harbor *


OHHS
3:30 PM
Shorecrest
Everett
Marysville-Pil *


QuilCeda
3:30 PM
Meadowdale
Marysville-Get
Snohomish *


VetMemSt
3:30 PM
Kamiak
Cascade *


EvMem
3:30 PM
Lake Stevens
Cascade *


EvMem
3:30 PM
Lake Stevens
Kamiak *


EvMem
3:30 PM
Glacier Peak
Monroe *


MonHS
3:30 PM
Mount Vernon
Monroe *


MonHS
3:30 PM
Mount Vernon
Glacier Peak *


MonHS
Friday, Mar 31
3:00 PM
Clash of the Counties
Stanwood
Sedro-Woolley
Mount Vernon
Meridian
Marysville-Get
Burlington-Ed
La Conner *


LHS
Saturday, Apr 1
10:00 AM
Liberty Invite
Yelm
Tahoma
Enumclaw
Liberty *


LbrtyHS
10:00 AM
Frosh/Soph JV Invite
Peninsula
Mariner
Kentwood
Kent Meridian
Kennedy Catholic
Bremerton
Decatur *


FedWay
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Snohomish Opponent  
Thu, Mar 16 SHS/GPHS Jamboree
* Thu, Mar 23 Snohomish 77 Monroe 69
Sat, Mar 25 Ray Cockrum
Snohomish Wenatchee (Host)
Cashmere
Eastmont
Glacier Peak
Lake Stevens

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Mar 30
Snohomish (Host)
Meadowdale
Marysville-Getchell
3:30 PM Home VetMemSt
* Thu, Apr 13
Oak Harbor (Host)
Marysville-Pilchuck
Snohomish
3:30 PM Away OHHS
* Thu, Apr 20
Stanwood (Host)
Everett
Snohomish
3:30 PM Away StanHS
Sat, Apr 22 Eason Invitational
Home
        More Info
Sat, Apr 22 Eason Invitational
10:00 AM Home VetMemSt
* Thu, Apr 27 Arlington
3:30 PM Away ArlHS
Fri, Apr 28 Nike/Jesuit Twilight Relays
2:30 PM Jesuit HS
Sat, Apr 29 Bill Harris Invite
Federal Way (Host)
Auburn Riverside
Bremerton
Curtis
Chief Leschi
Decatur
Emerald Ridge
Foster
Hazen
Highline
Inglemoor
Kennedy Catholic
Kent Meridian
Kentwood
Lindbergh
Lynden
Mt. Tahoma
Newport
Northwest
Pasco
Puyallup
Shoreline Christian
Steilacoom
South Kitsap
Snohomish
Wilson
8:00 AM Away FedWay
Tue, May 2 3A Wesco JV
3:30 PM Home VetMemSt
Fri, May 5 Stanwood Twilight
Stanwood (Host)
4:30 PM Away StanHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 10, 3:30 PM
May 12, 5:30 PM
3A North Divisional Meet at Oak Harbor High School
 May 17, 3:30 PM
May 19, 5:30 PM
3A District Championship at Shoreline Stadium
 May 25, 12:00 AM
May 26, 12:00 AM
May 27, 12:00 AM
State Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy