League
2A & 3A Schools
4A Schools
Snohomish
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
alt2:Silver Sponsor
Boys Tennis
Wesco - North 3A
   League  Overall
 WLWL
Snohomish6097
Stanwood5194
Arlington4268
Marysville-Pil3376
Oak Harbor2458
Everett15311
Marysville-Get06111


alt2:Standings small
Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2019-2020 Varsity
Photo Store
alt2:Scoreboard 2017-18
Monday, Oct 21
 
2A District 1-2 Tournament
Sedro-Woolley
Sammamish
Mountlake Ter
Lynden
Liberty
Lakewood
Burlington-Ed
Bellingham
Archbishop Murp
Anacortes
Sehome *


SVC
Tuesday, Oct 22
9:00 AM
2A District 1-2 Tournament
Sedro-Woolley
Sammamish
Mountlake Ter
Lynden
Lakewood
Burlington-Ed
Bellingham
Archbishop Murp
Anacortes
Sehome *


SVC
1:00 PM
District Tournament
Mount Vernon
Monroe
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Cascade


GPHS
1:00 PM
3A North Tournament
Stanwood
Oak Harbor
Marysville-Pil
Marysville-Get
Everett
Arlington
Snohomish *


SnoHS
1:00 PM
3A South Tournament
Squalicum
Shorewood
Shorecrest
Meadowdale
Lynnwood
Ferndale
Edmonds-Wd


JksnHS
Wednesday, Oct 23
1:00 PM
District Tournament
Mount Vernon
Monroe
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Cascade


GPHS
1:00 PM
3A North Tournament
Stanwood
Oak Harbor
Marysville-Pil
Marysville-Get
Everett
Arlington
Snohomish *


SnoHS
1:00 PM
3A South Tournament
Squalicum
Shorewood
Shorecrest
Meadowdale
Lynnwood
Ferndale
Edmonds-Wd


JksnHS
Thursday, Oct 24
1:00 PM
District Tournament
Mount Vernon
Monroe
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Cascade


GPHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Tennis Schedule

Regular Season

  Date Snohomish Opponent  
Mon, Aug 26 First Practice
Tue, Sep 10 Snohomish 1 Edmonds-Woodway 6
Wed, Sep 11 Snohomish 1 Sehome 6
Thu, Sep 12 Snohomish 0 Jackson 7
Wed, Sep 18 Snohomish 5 Arlington 2
Fri, Sep 20 Snohomish 0 Kamiak 7
Tue, Sep 24 Snohomish 4 Shorecrest 3
* Wed, Sep 25 Snohomish 6 Oak Harbor 1
* Thu, Sep 26 Snohomish 7 Marysville-Getchell 0
* Mon, Sep 30 Snohomish 5 Arlington 2
* Tue, Oct 1 Snohomish 4 Stanwood 3
* Wed, Oct 2 Snohomish 7 Everett 0
* Mon, Oct 7 Snohomish 6 Marysville-Pilchuck 1
Tue, Oct 8 Snohomish 4 Everett 1
Wed, Oct 9 Snohomish 2 Lake Stevens 5
Mon, Oct 14 Snohomish 1 Shorewood 6
Tue, Oct 15 Snohomish 1 Glacier Peak 6

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 22, 1:00 PM
Oct 23, 1:00 PM
3A North Tournament at Snohomish High School
 Oct 29, 1:00 PM
Oct 30, 1:00 PM
3A District Tournament at Arlington High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy