League
2A & 3A Schools
4A Schools
Snohomish
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
Boys Basketball
Wesco - 3A
   Conf.  Overall
 WLWL
Marysville-Pil2033
Arlington2052
Stanwood2030
Meadowdale1042
Mountlake Ter1040
Shorewood1022
Oak Harbor1023
Lynnwood1115
Marysville-Get1122
Cedarcrest1142
Snohomish0233
Shorecrest0223
Everett0216
Edmonds-Wd0223
Archbishop Murp0232


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Dec 19
7:15 PM
Oak Harbor
Edmonds-Wd *


EWHS
7:15 PM
Archbishop Murp
Everett *


EvtHS
7:15 PM
Stanwood
Lynnwood *


LynnHS
7:15 PM
Shorewood
Marysville-Pil *


MPHS
7:15 PM
Arlington
Meadowdale *


MdlHS
7:15 PM
Marysville-Get
Mountlake Ter *


MlkTerHS
7:15 PM
Shorecrest
Snohomish *


SnoHS
7:15 PM
Mariner
Jackson *


JksnHS
7:15 PM
Cascade
Kamiak *


KamHS
7:15 PM
Glacier Peak
Lake Stevens *


LSHS
7:15 PM
Monroe
Mount Vernon *


MVHS
Friday, Dec 21
7:15 PM
Marysville-Pil
Archbishop Murp *


AMHS
7:15 PM
Mountlake Ter
Arlington *


ArlHS
7:15 PM
Edmonds-Wd
Everett *


EvtHS
7:15 PM
Meadowdale
Marysville-Get *


MGHS
7:15 PM
Lynnwood
Oak Harbor *


OHHS
7:15 PM
Stanwood
Shorewood *


ShwdHS
7:15 PM
Cedarcrest
Snohomish *


SnoHS
7:15 PM
Mount Vernon
Cascade *


CasHS
7:15 PM
Kamiak
Glacier Peak *


GPHS
7:15 PM
Lake Stevens
Mariner *


MarHS
7:15 PM
Jackson
Monroe *


MonHS
Saturday, Dec 22
5:00 PM
Lakeside
Edmonds-Wd *


EWHS
7:15 PM
Oak Harbor
Bellingham *


BHS
7:15 PM
Everett
Interlake *


IHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Basketball Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Snohomish Opponent  
Mon, Nov 12 First Day of Practice
Tue, Nov 27 Snohomish 57 Inglemoor 74
Fri, Nov 30 Snohomish 56 Monroe 41
Tue, Dec 4 Snohomish 64 Sammamish 32
Fri, Dec 7 Snohomish 59 Cascade 33
* Wed, Dec 12 Snohomish 38 Meadowdale 52
* Fri, Dec 14 Snohomish 48 Mountlake Terrace 61

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Dec 19 Shorecrest
7:15 PM Home SnoHS
* Fri, Dec 21 Cedarcrest
7:15 PM Home SnoHS
Thu, Dec 27 Rogers (Puyallup)
7:15 PM Home SnoHS
* Fri, Jan 4 Edmonds-Woodway
7:15 PM Away EWHS
* Mon, Jan 7 Archbishop Murphy
7:15 PM Home SnoHS
* Wed, Jan 9 Shorewood
7:15 PM Away ShwdHS
* Fri, Jan 11 Lynnwood
7:15 PM Home SnoHS
* Wed, Jan 16 Marysville-Pilchuck
7:15 PM Home SnoHS
* Fri, Jan 18 Stanwood
7:15 PM Away StanHS
Sat, Jan 19 Interlake
7:00 PM Home SnoHS
* Wed, Jan 23 Oak Harbor
7:15 PM Away OHHS
* Wed, Jan 30 Marysville-Getchell
7:15 PM Home SnoHS
* Fri, Feb 1 Arlington
7:15 PM Home SnoHS
* Mon, Feb 4 Everett
7:15 PM Away EvtHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
Feb 7 - Feb 163A District at Jackson High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy