2A & 3A Schools
4A Schools
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
School: Login | Register | Contacts
Boys Soccer
Wesco - 3A
 LeagueOverall
 WLTWLT
Mountlake Ter300610
Edmonds-Wd300331
Lynnwood200320
Snohomish200410
Shorewood210241
Arlington110240
Everett110141
Marysville-Pil120230
Shorecrest120241
Meadowdale021151
Stanwood021052
Marysville-Get020131
Oak Harbor030241


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Mar 28
Final
Scored By: Kyle.Veach1
0Monroe
5Glacier Peak *


Final
Scored By: Tony.Dabbs
2Mariner
1Mount Vernon *


Final
Scored By: Gary.Harris
0Marysville-Get
2Shorewood *


Final
Scored By: Sam.Croft1
2Lake Stevens
1Cascade *


Final
Scored By: Kosta.Pitharoulis
0Jackson
3Kamiak *


Awaiting Score
Lynnwood
Arlington *


ArlHS
Final
Scored By: Michael.Ochoa
0Meadowdale
3Edmonds-Wd *


Final
Scored By: Paul.Bartley1
3Snohomish
2Marysville-Pil *


Final
Scored By: George.Dremousis
0Stanwood
7Mountlake Ter *


Final
Scored By: Jeff.Laiblin
5Shorecrest
2Oak Harbor *


Wednesday, Mar 29
6:00 PM
Marysville-Pil
Archbishop Murp *


AMHS
Friday, Mar 31
7:00 PM
Mountlake Ter
Shorewood *


ShrlnStd
7:30 PM
Mount Vernon
Jackson *


EvMem
7:30 PM
Kamiak
Lake Stevens *


LSHS
7:30 PM
Glacier Peak
Mariner *


Goddard
7:30 PM
Cascade
Monroe *


MonHS
7:30 PM
Marysville-Pil
Edmonds-Wd *


EdStad
7:30 PM
Marysville-Get
Everett *


Lincoln
7:30 PM
Meadowdale
Lynnwood *


LynnHS
7:30 PM
Oak Harbor
Snohomish *


VetMemSt
7:30 PM
Arlington
Stanwood *


StanHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Boys Soccer Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Snohomish Opponent  
Tue, Mar 14 Snohomish 5 Monroe 3
Wed, Mar 15 Snohomish 1 O'Dea 2
Fri, Mar 17 Snohomish 4 Glacier Peak 1
* Fri, Mar 24 Snohomish 4 Shorecrest 2
* Tue, Mar 28 Snohomish 3 Marysville-Pilchuck 2

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Fri, Mar 31 Oak Harbor
7:30 PM Home VetMemSt
* Mon, Apr 3 Marysville-Getchell
7:30 PM Home VetMemSt
* Wed, Apr 5 Stanwood
7:30 PM Home VetMemSt
* Tue, Apr 11 Mountlake Terrace
7:30 PM Away LynnHS
* Fri, Apr 14 Lynnwood
7:30 PM Away EdStad
* Mon, Apr 17 Shorewood
7:00 PM Away ShrlnStd
* Thu, Apr 20 Edmonds-Woodway
7:30 PM Home VetMemSt
* Tue, Apr 25 Meadowdale
7:30 PM Home VetMemSt
* Fri, Apr 28 Arlington
7:30 PM Home VetMemSt
* Mon, May 1 Everett
7:30 PM Away Lincoln

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
May 4 - May 133A District at Shoreline Stadium
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy