League
2A & 3A Schools
4A Schools
Glacier Peak
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Girls Swim
Wesco - South
 LeagueOverall
 WLTWLT
Kamiak9001000
Jackson710810
Shorecrest620720
Shorewood620620
Glacier Peak540940
Edmonds-Wd450460
Meadowdale261261
Mountlake Ter261271
Lynnwood180190
Mariner0800120


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2017-2018 Girls Swim and Dive Team
Photo Store
Tuesday, Oct 17
Final
Scored By: Bailey.Ryan
114Monroe
72Everett *


Final
Scored By: Darrell.Cray
91Glacier Peak
79Edmonds-Wd *


Final
Scored By: Rebecca.Cartwright
105Glacier Peak
65Mountlake Ter *


Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
79Mariner
105Marysville-Pil *


Final
Scored By: Jaci.Legore-Hodgins
83Mariner
94Marysville-Get *


Final
Scored By: Rita.Brennan
78Oak Harbor
92Stanwood *


Awaiting Score
Archbishop Murp
Stanwood *


StanY
Awaiting Score
Cascade
Kamiak *


KamHS
Awaiting Score
Mount Vernon
Kamiak *


KamHS
Final
Scored By: Rob.Serviss
108Lake Stevens
78Snohomish *


Awaiting Score
Mount Vernon
Cascade *


KamHS
Awaiting Score
Archbishop Murp
Oak Harbor *


StanY
Thursday, Oct 19
2:30 PM
Stanwood
Cascade *


FPP
2:30 PM
Mariner
Jackson *


WstCst
2:45 PM
Monroe
Lynnwood *


LynnPool
3:30 PM
Shorecrest
Shorewood *


ShlnPool
Saturday, Oct 21
10:00 AM
Mariner
Kamiak *


KamHS
10:00 AM
District Dive Qualifier
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Mountlake Ter
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Cascade


KamHS
2:45 PM
Mountlake Ter
Meadowdale
Lynnwood
Edmonds-Wd *


LynnPool
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Glacier Peak Opponent  
Thu, Sep 7 Jamboree
        Warm Up @ 3:30
Tue, Sep 12 Glacier Peak 126 Cascade 57
* Thu, Sep 14 Glacier Peak 90 Shorewood 95
* Tue, Sep 19 Glacier Peak 63 Kamiak 122
Thu, Sep 21 Glacier Peak 114 Mount Vernon 69
Sat, Sep 23 Mukilteo Invite
Glacier Peak Kamiak (Host)
Aberdeen
Bainbridge
Cascade
Capital
Davis
Eastmont
Lake Stevens
Marysville-Getchell
Moses Lake
Marysville-Pilchuck
Mount Vernon
Peninsula
Wenatchee
* Tue, Sep 26 Glacier Peak 143 Mariner 37
Tue, Sep 26 Glacier Peak 138 Archbishop Murphy 44
* Thu, Oct 5 Glacier Peak 86 Jackson 97
Thu, Oct 5 Glacier Peak 129 Monroe 57
Sat, Oct 7 District Dive Qualifier
        8:30 a.m. Warm Up
* Tue, Oct 10 Glacier Peak 74 Shorecrest 112
* Thu, Oct 12 Glacier Peak 130 Meadowdale 53
* Thu, Oct 12 Glacier Peak 144 Lynnwood 39
Sat, Oct 14 District Dive Qualifier
        8:30 a.m. Warm Up
* Tue, Oct 17 Glacier Peak 91 Edmonds-Woodway 79
* Tue, Oct 17 Glacier Peak 105 Mountlake Terrace 65

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Oct 21 District Dive Qualifier
10:00 AM KamHS
        8:30 a.m. Warm Up
Thu, Oct 26 JV Last Chance Invite
SnoAqu

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 5:30 PM
Nov 4, 10:00 AM
District Championship at Snohomish Aquatic Center
 Nov 10, 10:00 AM
Nov 11, 10:00 AM
State Championship at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy