League
2A & 3A Schools
4A Schools
Jackson
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Swim
Wesco - South
 LeagueOverall
 WLTWLT
Shorewood500500
Jackson500500
Shorecrest420420
Kamiak300400
Edmonds-Wd220220
Lynnwood240240
Cascade120520
Meadowdale150150
Mountlake Ter030030
Mariner050150


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Photo By: Scott Williams Photography Photo Store
Tuesday, Dec 18
Final
Scored By: Erin.Edmondson
98Snohomish
71Archbishop Murp *


Final
Scored By: Erin.Edmondson
104Glacier Peak
66Archbishop Murp *


Final
Scored By: Bailey.Ryan
131Lake Stevens
52Everett *


Awaiting Score
Stanwood
Anacortes *


Fidalgo
Final
Scored By: Nolan.Welfringer1
87Shorewood
83Edmonds-Wd *


Awaiting Score
Shorewood
Mountlake Ter *


LynnPool
Final
Scored By: Jennifer.Angelos3
90Monroe
95Mariner *


Final
Scored By: Meredith.Jenks
129Cascade
48Marysville-Get *


Final
Scored By: Meredith.Jenks
126Cascade
55Marysville-Pil *


Final
Scored By: Scott.Kelley
48Lynnwood
128Shorecrest *


Final
Scored By: Scott.Kelley
40Meadowdale
135Shorecrest *


Thursday, Dec 20
2:30 PM
Monroe
Archbishop Murp *


WstCst
3:00 PM
Meadowdale
Edmonds-Wd *


LynnPool
3:00 PM
Meadowdale
Mountlake Ter *


LynnPool
3:00 PM
Lynnwood
Edmonds-Wd *


LynnPool
3:00 PM
Lynnwood
Mountlake Ter *


LynnPool
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Jackson Opponent  
* Tue, Dec 4 Jackson 135 Meadowdale 35
* Tue, Dec 4 Jackson 130 Lynnwood 40
* Thu, Dec 6 Jackson 111 Shorecrest 72
* Tue, Dec 11 Jackson 105 Edmonds-Woodway 65
* Tue, Dec 11 Jackson 139 Mountlake Terrace 31

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Jan 5 District Dive Qualifier
10:00 AM KamHS
        Warm up at 8:30 a.m.
* Tue, Jan 8 Shorewood
2:30 PM Home WstCst
* Thu, Jan 10 Mariner
2:30 PM Home WstCst
Tue, Jan 15 Lake Stevens
2:30 PM Home WstCst
* Thu, Jan 17 Cascade
2:30 PM Away FPP
Sat, Jan 19 District Dive Qualifier
2:00 PM SnoAqu
        Warm Up 12:00 p.m.
* Thu, Jan 24 Kamiak
2:30 PM Home WstCst
Sat, Jan 26 District Dive Qualifier
10:00 AM MarHS
        Warm Up 8:30 a.m.
Thu, Jan 31 Last Chance Meet
Snohomish (Host)
Cascade
Edmonds-Woodway
Glacier Peak
Jackson
Kamiak
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Mountlake Terrace
Shorecrest
Shorewood
3:15 PM Away SnoAqu

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 6, 4:30 PMDistrict Dive Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Feb 7, 5:15 PMDistrict Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Feb 9, 10:00 AMDistrict Finals at Snohomish Aquatic Center
 Feb 15, 10:00 PM
Feb 16, 10:00 AM
State Championship Meet at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy