League
2A & 3A Schools
4A Schools
Mariner
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Dance & Drill   Unified Basketball 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Home Valuation 2.18
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Cross Country
Wesco -
   Conf.  Overall
 WLWL
Archbishop Murp0000
Arlington0000
Cascade0000
Cedarcrest0000
Edmonds-Wd0000
Everett0000
Glacier Peak0000
Jackson0000
Kamiak0000
Lake Stevens0000
Lynnwood0000
Mariner0000
Marysville-Get0000
Marysville-Pil0000
Meadowdale0000
Monroe0000
Mount Vernon0000
Mountlake Ter0000
Oak Harbor0000
Shorecrest0000
Shorewood0000
Snohomish0000
Stanwood0000


alt2:standings small
Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Saturday, Oct 20
10:00 AM
Divisional Meet
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Mountlake Ter
Mount Vernon
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Cedarcrest
Cascade
Arlington
Archbishop Murp


LWHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season

  Date Mariner Opponent  
* Wed, Sep 12 Mariner NS Shorecrest (Host) 39
Edmonds-Woodway 23
Meadowdale 68
Sat, Sep 15 South Whidbey Invite
Mariner 15 South Whidbey (Host) 15
Arlington 15
Blaine 15
Cedarcrest 15
Cascade 15
Cedar Park Chr. (Bothell) 15
Everett 15
Edmonds-Woodway 15
Kings 15
Lynden Christian 15
Lakewood 15
Lynden 15
Lake Stevens 15
Meadowdale 15
Meridian 15
Mountlake Terrace 15
Nooksack Valley 15
Oak Harbor 15
Port Townsend 15
Shorecrest 15
Sultan 15
Squalicum 15
Stanwood 15
Shorewood 15
* Thu, Sep 20 Mariner 95 Lynnwood 59
Monroe 40
Mount Vernon 32
Sat, Sep 22 44th Annual Mount Baker Silver Lake Invite
Mariner 106 Mount Baker (Host) 15
Blaine 192
Cascade 82
Ferndale 61
Granite Falls 89
Nooksack Valley 59
Sehome 73
* Thu, Sep 27 Mariner 70 Mount Vernon (Host) 43
Kamiak 27
Marysville-Pilchuck 74
Sat, Sep 29 Nike 12th Annual Twilight Invitational
* Wed, Oct 3 Mariner 106 Arlington (Host) 30
Archbishop Murphy 103
Lake Stevens 116
Shorecrest 29
Sat, Oct 6 Leavenworth Invite
Mariner Cascade (Host)
Cashmere
Eastmont
East Valley (Yakima)
Lynden
Omak
Okanogan
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Tonasket
Thu, Oct 11 Mukilteo/Everett Meet

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 20, 10:00 AMDivisional Meet at Lakewood High School
 Oct 27, 10:00 AMDistrict Meet at South Whidbey High School
 Nov 3, 10:00 AMState Meet at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy