League
2A & 3A Schools
sch:Archbishop Murphy
Archbishop Murphy Wildcats
12911 39th Ave, SE
Everett, WA   98208
Close School Popup

4A Schools
Meadowdale
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
alt2:Silver Sponsor
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Archbishop Murp0000
Arlington0000
Cascade0000
Cedarcrest0000
Edmonds-Wd0000
Everett0000
Glacier Peak0000
Jackson0000
Kamiak0000
Lake Stevens0000
Lynnwood0000
Mariner0000
Marysville-Get0000
Marysville-Pil0000
Meadowdale0000
Monroe0000
Mount Vernon0000
Mountlake Ter0000
Oak Harbor0000
Shorecrest0000
Shorewood0000
Snohomish0000
Stanwood0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2018 Cross-Country Team
Photo By: Dorian StudioPhoto Store
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

  Date Opponent Time Place  
Sat, Sep 14 Sehome Invitational
Sehome (Host)
9:00 AM Away Civic
Sat, Sep 21 Three Course Challenge
Seaside, OR (Host)
TBD Away Camp Rilea
* Thu, Sep 26
Kamiak (Host)
Arlington
Meadowdale
Marysville-Getchell
3:45 PM Away KamHS
* Wed, Oct 2
Meadowdale (Host)
Kamiak
Shorewood
3:45 PM Home Lyndale
Sat, Oct 5 Nike 13th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
2:45 PM Away CdrcrstG
* Thu, Oct 10
Archbishop Murphy (Host)
Cascade
Kamiak
Meadowdale
3:45 PM Away MCLM
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Chiawana
Cleveland
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Everett
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Kingston
Klahowya
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\\\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
8:00 AM Away LWHS
Wed, Oct 16 Edmonds SD Meet
Edmonds-Woodway (Host)
Lynnwood
Meadowdale
Mountlake Terrace
3:15 PM Away BllngrP

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy