League
2A & 3A Schools
4A Schools
Meadowdale
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Wrestling
Wesco - South 3A
   Conf.  Overall
 WLWL
Archbishop Murp0000
Cedarcrest0000
Edmonds-Wd0000
Lynnwood0000
Meadowdale0000
Mountlake Ter0000
Shorecrest0000
Shorewood0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

  Date Opponent Time Place  
Mon, Nov 12 First Day of Practice
Sat, Dec 1 Edmonds Invite
Edmonds-Woodway (Host)

Arlington
Burlington-Edison
Bremerton
Bonney Lake
Central Kitsap
Decatur
Everett
Ferndale
Hazen
Highline
Juanita
Kelso
Kentwood
Lindbergh
Lincoln
Meadowdale
North Central
Nathan Hale
Oak Harbor
Peninsula
Southridge
Squalicum
Shorewood
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Union
Away
Thu, Dec 6 Kamiak
7:00 PM Home MdlHS
Thu, Dec 13 Marysville-Pilchuck
5:45 PM Away OHHS
        Double Dual at Oak Harbor
Thu, Dec 13 Oak Harbor
7:00 PM Away OHHS
* Thu, Dec 20 Cedarcrest
5:45 PM Away CHS
* Thu, Dec 20 Shorecrest
7:00 PM Away CHS
        at Cedarcrest
Sat, Jan 5 Everett Classic
Everett (Host)
Away
* Thu, Jan 10 Edmonds-Woodway
7:00 PM Away EWHS
* Thu, Jan 17 Shorewood
7:00 PM Home MdlHS
* Tue, Jan 22 Lynnwood
5:45 PM Away LynnHS
* Tue, Jan 22 Mountlake Terrace
7:00 PM Away LynnHS
        at Lynnwood
* Fri, Jan 25 Archbishop Murphy
7:00 PM Home MdlHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 4:00 PM
Feb 2, 10:00 AM
Sub-Regional Tournament at Edmonds-Woodway High School
 Feb 9, 10:00 AMRegional Tournament
 Feb 15, 9:00 AM
Feb 16, 9:00 PM
State Tournament at Tacoma Dome
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy