League
2A & 3A Schools
4A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
alt2:Jackyes Jackets - Silver 7.18
Girls Track
Wesco - 3A
  League Overall
  W L W L
Arlington6070
Edmonds-Wd5061
Snohomish5050
Shorecrest4253
Shorewood4243
Oak Harbor3252
Marysville-Get3242
Marysville-Pil3334
Stanwood3334
Cedarcrest3343
Meadowdale1314
Mountlake Ter1414
Everett0405
Archbishop Murp0709
Lynnwood0606


alt2:standings small
Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 22
 
JV Meet
Lake Stevens *


LSHS
Wednesday, Apr 24
3:30 PM
Skagit County Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
Mount Vernon
Concrete
Burlington-Ed
Anacortes
La Conner *


LHS
Thursday, Apr 25
Time TBD
Stanwood
Monroe *


Time TBD
Lynnwood
Jackson *


Time TBD
Cascade
Mountlake Ter *


3:30 PM
Edmonds-Wd
Meadowdale *


EdStad
3:30 PM
Marysville-Get
Meadowdale *


EdStad
3:30 PM
Mountlake Ter
Cedarcrest *


CdrcstHS
3:30 PM
Cascade
Cedarcrest *


CdrcstHS
3:30 PM
Oak Harbor
Everett *


EvtHS
3:30 PM
Snohomish
Everett *


EvtHS
3:30 PM
Lake Stevens
Arlington *


ArlHS
3:30 PM
Mariner
Marysville-Pil *


QuilCeda
3:30 PM
Stanwood
Glacier Peak *


VetMemSt
3:30 PM
Monroe
Glacier Peak *


VetMemSt
3:30 PM
Jackson
Kamiak *


Goddard
3:30 PM
Lynnwood
Kamiak *


Goddard
Friday, Apr 26
4:30 PM
Skagit County Championships
Sedro-Woolley
Mt Vernon Chr
Mount Vernon
Concrete
Burlington-Ed
Anacortes
La Conner *


LHS
Saturday, Apr 27
9:00 AM
Woodinville
Wapato
Shorewood
North Central
Monroe
Mariner
Lakes
Kamiak
Glacier Peak
Edmonds-Wd
Shorecrest *


ShrlnStd
9:00 AM
Shoreline Invitational
Stadium
Shorewood *


10:00 AM
Lakewood Invitiational
Stanwood
Snohomish
Port Townsend
Mountlake Ter
Lynnwood
Kamiak
Chimacum
Lakewood *


LWHS
11:00 AM
16th Annual Tomahawk Classic
Squalicum
North Creek
Marysville-Get
Mariner
Lake Washington
Everett
Cascade
Marysville-Pil *


QuilCeda
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Shorecrest Opponent  
Thu, Mar 14 Shoreline Jamboree
* Thu, Mar 21 Shorecrest 117 Lynnwood 32
* Thu, Mar 28 Shorecrest 93 Meadowdale 55
* Thu, Mar 28 Shorecrest 90 Archbishop Murphy 4
* Thu, Apr 4 Shorecrest 83 Cedarcrest 65
Thu, Apr 4 Shorecrest 77 Mariner 68
Sat, Apr 6 Birger Solberg Invitational
Shorecrest 0 Sehome (Host) 0
Kamiak 0
Mariner 0
Mount Vernon 0
Shorewood 0
Thu, Apr 11 Shorecrest 50 Jackson 99
* Thu, Apr 11 Shorecrest 43 Shorewood 105
Sat, Apr 13 Pasco Invitational
* Thu, Apr 18 Shorecrest 63 Snohomish 86

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Apr 27 SHORELINE INVITATIONAL
Shorecrest (Host)
Edmonds-Woodway
Glacier Peak
Kamiak
Lakes
Mariner
Monroe
North Central
Shorewood
Woodinville
Wapato
9:00 AM Home ShrlnStd
Thu, May 2 Shoreline/Mukilteo Meet
3:30 PM ShrlnStd

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 8, 3:30 PM3A South Division Meet at Edmonds Stadium
 May 10, 4:30 PM3A South Division at Edmonds Stadium
 May 15, 3:30 PM
May 17, 4:30 PM
3A/4A District Meet at Shoreline Stadium
 May 23, 12:00 AM
May 24, 12:00 AM
May 25, 12:00 AM
State Track Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy