League
2A & 3A Schools
4A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Brent Wolters Silver 2
alt2:SRC May 2017 Silver
Boys Swim
Wesco - South
 LeagueOverall
 WLTWLT
Jackson700700
Kamiak600900
Shorewood610620
Shorecrest511611
Edmonds-Wd231431
Mariner240440
Cascade140150
Meadowdale150350
Lynnwood060170
Mountlake Ter060080


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Jan 16
2:45 PM
Monroe
Marysville-Get *


MPHS
2:45 PM
Monroe
Marysville-Pil *


MPHS
3:00 PM
Everett
Meadowdale *


LynnPool
3:00 PM
Everett
Lynnwood *


LynnPool
3:15 PM
Edmonds-Wd
Snohomish *


SnoAqu
3:15 PM
Mountlake Ter
Snohomish *


SnoAqu
3:15 PM
Edmonds-Wd
Glacier Peak *


SnoAqu
3:15 PM
Mountlake Ter
Glacier Peak *


SnoAqu
3:30 PM
Newport
Shorecrest *


ShlnPool
3:45 PM
Oak Harbor
Cascade *


A Hanna
3:45 PM
Squalicum
Oak Harbor
Ferndale
Cascade
Bellingham *


A Hanna
Thursday, Jan 18
2:30 PM
Jackson
Cascade *


WstCst
2:45 PM
Mount Vernon
Marysville-Get *


MPHS
2:45 PM
Mount Vernon
Marysville-Pil *


MPHS
3:00 PM
Everett
Stanwood *


StanY
3:00 PM
Mariner
Edmonds-Wd *


LynnPool
3:00 PM
Mariner
Mountlake Ter *


LynnPool
3:15 PM
Snohomish
Lake Stevens *


LSHS
3:15 PM
Glacier Peak
Lake Stevens *


LSHS
3:15 PM
Shorewood
Kamiak *


KamHS
3:30 PM
Archbishop Murp
Shorecrest *


ShlnPool
Saturday, Jan 20
11:00 AM
District Dive Qualifier
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Monroe
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Cascade


SnoAqu
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Shorewood Opponent  
* Tue, Dec 5 Shorewood 150 Mariner 36
* Thu, Dec 7 Shorewood 143 Meadowdale 35
* Thu, Dec 7 Shorewood 143 Lynnwood 39
* Thu, Dec 14 Shorewood 138 Cascade 45
* Thu, Jan 4 Shorewood 112 Edmonds-Woodway 71
* Thu, Jan 4 Shorewood 149 Mountlake Terrace 31
Sat, Jan 6 Kentridge Invite
Sat, Jan 6 Kentridge Invitational
Shorewood Kentridge (Host)
Archbishop Murphy
Bainbridge
Bonney Lake
Cascade
Eastmont
East Valley (Yakima)
Everett
Glacier Peak
Hanford
Issaquah
Kamiak
Kelso
Lindbergh
Lake Stevens
Marysville-Getchell
Mercer Island
Moses Lake
Mark Morris
Marysville-Pilchuck
Mount Vernon
O'Dea
Peninsula
R A Long
Richland
Selah
Sehome
Sumner
Snohomish
Stanwood
Tahoma
Toppenish
Wenatchee
West Valley (Yakima)
* Tue, Jan 9 Shorewood 62 Jackson 108
Thu, Jan 11 Shorewood 84 Lake Stevens 102
Sat, Jan 13 District Dive Qualifier
        Warm-ups 8:30 a.m.

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Jan 18 Kamiak
3:15 PM Away KamHS
Sat, Jan 20 District Dive Qualifier
11:00 AM SnoAqu
        Warm-ups 9:00 a.m.
* Thu, Jan 25 Shorecrest
3:30 PM Home ShlnPool
Sat, Jan 27 District Dive Qualifier
10:00 AM MarHS
        Warm-ups 8:30 a.m.
Thu, Feb 1 Last Chance Meet
Snohomish (Host)
3:15 PM Away SnoAqu

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 4:00 PMDistrict Dive Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Feb 9, 5:15 PM
Feb 10, 4:00 PM
District Championship at Snohomish Aquatic Center
 Feb 16, 10:00 AM
Feb 17, 10:00 AM
State Championship at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy