2A & 3A Schools
4A Schools
School: Login | Register | Contacts
Boys Track
Wesco - 3A
 WLT
Stanwood200
Edmonds-Wd100
Oak Harbor100
Snohomish100
Shorecrest110
Shorewood110
Everett010
Arlington010
Lynnwood010
Marysville-Pil010
Meadowdale020
Mountlake Ter020
Marysville-Get010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Oregon Relays at Historic Hayward Field
Photo Store
Monday, Mar 20
 
All-Comers Meet
Marysville-Get
Lake Stevens
Arlington
Monroe *


MonHS
Thursday, Mar 23
Final
Scored By: Rick.Fillman
36Cascade
104Edmonds-Wd *


Final
Scored By: Dave.McFadden
55Everett
83Mariner *


Final
Scored By: Jeff.Page
60Arlington
85Lake Stevens *


Final
Scored By: Kim.Edens
200Kamiak
76Marysville-Get *


Final
Scored By: DeAnn.Edwards
87Oak Harbor
57Mount Vernon *


Final
Scored By: Paul.Nicoletti
58Monroe
87Snohomish *


Final
Scored By: Paul.Villanueva
51Meadowdale
93Glacier Peak *


Final
Scored By: Paul.Villanueva
54Meadowdale
91Shorewood *


Final
Scored By: Paul.Villanueva
86Glacier Peak
59Shorewood *


Final
Scored By: Jordan.Sneva
43Mountlake Ter
97Stanwood *


Final
Scored By: Jordan.Sneva
53Shorecrest
92Stanwood *


Final
Scored By: Jordan.Sneva
47Mountlake Ter
96Shorecrest *


Final
Scored By: Eric.Hruschka
25Marysville-Pil
120Jackson *


Final
Scored By: Eric.Hruschka
51Lynnwood
94Jackson *


Awaiting Score
Lynnwood
Marysville-Pil *


EvMem
Friday, Mar 24
 
Bedlington Invitational
Squalicum
Sehome
Sedro-Woolley
North Mason
Nooksack Valley
Mount Baker
Meridian
Marysville-Get
Lynden Chr
Lummi Nation
La Conner
Ferndale
Blaine
Bellingham
Lynden *


LHS
Saturday, Mar 25
 
Kent-Meridian Invite
Todd Beamer
Timberline
Redmond
Olympic
North Kitsap
Meadowdale
Kingston
Kings
Evergreen
Enumclaw
Capital
Bonney Lake
Auburn MV
Kent Meridian *


KMHS
 
Snohomish
Lake Stevens
Glacier Peak
Eastmont
Cashmere
Wenatchee *


WHS TR
 
Ram Relays
Pullman
Mt. Spokane
Monroe
W Valley (Yak) *


WVFC
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2016-17 Varsity Boys Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Shorewood Opponent  
Thu, Mar 16 Shoreline Jamboree
* Thu, Mar 23 Shorewood 91 Meadowdale 54
* Thu, Mar 23 Shorewood 59 Glacier Peak 86

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Mar 30 Lynnwood
3:30 PM Home ShrlnStd
* Thu, Apr 6
Kamiak (Host)
Monroe
Shorewood
3:30 PM Away Goddard
Sat, Apr 8 Birger Solberg Invitational
10:00 AM Civic
* Thu, Apr 13
Shorewood (Host)
Edmonds-Woodway
Stanwood
3:30 PM Home ShrlnStd
Fri, Apr 14 Oregon Relays
TBD Eugene, OR
Sat, Apr 15 Oregon Relays
TBD Eugene, OR
* Thu, Apr 27 Mountlake Terrace
3:30 PM Away EdStad
Sat, Apr 29 Shoreline Invite
Shorecrest (Host)
Enumclaw
Ephrata
Eisenhower
Edmonds-Woodway
Glacier Peak
Kamiak
Mariner
Mountlake Terrace
North Central
Sunnyside
Shorewood
Wenatchee
Away ShrlnStd
Sat, Apr 29 Shoreline Invite
Home
Thu, May 4 Shoreline vs Mukilteo
Shorewood (Host)
Kamiak
Mariner
Shorecrest
3:30 PM Home ShrlnStd

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 10, 3:30 PM3A South Division Meet at Edmonds Stadium
 May 12, 5:30 PM3A South Divisional Championship at Edmonds Stadium
 May 17, 3:30 PM
May 19, 5:30 PM
3A District Meet at Shoreline Stadium
 May 25, 12:00 AM
May 26, 12:00 AM
May 27, 12:00 AM
State Meet at Mt. Tahoma High School
 

Copyright 2007-2016 WescoAthletics.com
Advertising Privacy Policy